Consulta – Regionalni center NVO za zasavsko regijo vabi na online delavnico Vstop v program Erasmus+. Na delavnici boste izvedeli vse o programu in razpisih Erasmus+. Predstavljeni bodo tudi koraki kako priti od ideje do projekta. Delavnica je namenjena vsem predstavnikom nevladnih organizacij (društev, zavodov in ustanov) iz zasavske regije, ki si želijo spoznati program Erasmus+ in pripraviti projekt za prijavo na razpis.
Program delavnice:
- del: predstavitev programa Erasmus+
- Področja
- Strukture
- Ciljne skupine
- Akcije
- del: v 8 korakih od ideje do projekta
- poznavanje potreb ciljne skupine oz. lokalnega okolja
- Movit in Cmepius
- Razvoj ideje
- Iskanje partnerjev
- Razvoj projekte ideje
- Prijavnica
- Urejanje dokumentacije
- Oddaja prijavnice in proces do izvedbe
Termin in lokacija:
Četrtek, 2.9.2021 od 18.00 do 20.00 preko orodja ZOOM. Povezavo preko katere boste dostopali do dogodka na spletu boste prijavljeni prejeli na vaš e-naslov na dan dogodka.
Prijava na delavnico:
Delavnica je brezplačna za predstavnike nevladnih organizacij iz zasavske regije. Prijave na delavnico so obvezne. Prijavite se TUKAJ, najkasneje do 1.9.2021
Izvajalki:
Delavnico bosta izvedli Rada Drnovšek in Katarina Nučič, obe z več kot 15-letnimi izkušnjami v EU projektih.
O programu Erasmus+:
Erasmus+ je program Evropske unije, ki obravnava mednarodno sodelovanje na področju izobraževanja, usposabljanja, mladih in športa. Namen programa Erasmus+ je dvigniti kakovost izobraževanja in usposabljanja ter s tem okrepiti socialno kohezijo in konkurenčnost gospodarstva Unije. Erasmus+ želi omogočiti sodelovanje čim večjega števila posameznikov, zlasti tistih iz okolij z manj priložnostmi, in poudarja vsebine in dejavnosti vključevanja, varstva okolja (zeleni Erasmus) in prehoda v digitalno družbo.
Program omogoča sodelovanje med ustanovami, ki zagotavljajo izobraževanje in usposabljanje, od vrtcev do univerz in izobraževalcev odraslih. V projektih lahko sodelujejo tudi druge organizacije (podjetja, združenja, društva itd.), Ki so kakor koli povezane z dejavnostmi na terenu. Z aktivnostmi posamezniki pridobivajo različna osebna in poklicna znanja in kompetence, opravijo študijske obveznosti ali pripravništvo v tujini, razširijo mrežo poznanstev in znanja o izobraževalnih sistemih v različnih državah. Organizacije pridobivajo tudi nova znanja, različne metode dela, ki dvigujejo kakovost njihovega delovanja in sposobnost mednarodnega sodelovanja.
Delavnica se izvaja v okviru Regionalnega centra NVO in je sofinancirana s strani Ministrstva za javno upravo iz Sklada za NVO.
Tekst: consulta.si Foto vir: EUSA